XVIII Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Już po raz kolejny, we współpracy z Publiczną Biblioteką w Pstrągowej, naszej szkole zorganizowany został Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Stał się okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania. Nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach płynących z głośnego czytania – jest ważne i potrzebne, ponieważ stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W tym roku szkolnym akcja została przeprowadzona pod hasłem: „100 osób na 100-lecie Niepodległości” i wszyscy którzy wzięli w niej udział – uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele, wybrali do przeczytania utwory o tematyce patriotycznej.