XVII Dzień Papieski

20 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jak co roku, podczas obchodów Dnia Papieskiego pochylaliśmy się nad jednym z aspektów nauczania świętego Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówił do nas  nasz Wielki Rodak, rozważaliśmy    i przypominaliśmy Jego niezwykłe życie, dziękując Bogu za jego osobę. Tegoroczne hasło: „Idźmy naprzód z nadzieją” przypomniało nam słowa świętego Jana Pawła II mówiące o nadziei. Z tej okazji uczennice klas IV-VII przedstawiły krótki montaż słowno-muzyczny w którym przypomniały myśli św. Jana Pawła II dające wskazówki postępowania, a piękna prezentacja przypomniała niezwykłe momenty z licznych spotkań Jana Pawła II z wiernymi – pokazała jak bardzo kochały Go dzieci.

       „ Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją która ciągle kwitnie, przyszłością która bez przerwy się otwiera.”  Jan Paweł II

więcej zdjęć…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.