Wyprawa do rezerwatu Wielki Las

Długo wszyscy planowaliśmy tę wyprawę do lasu. Początkowo pogoda nie sprzyjała, a pochmurne i deszczowe dni zniechęcały do wyjazdu. 12 października według wszelkich prognoz pogody miał być dniem słonecznym i ciepłym. I tak rzeczywiście było! Dzień był piękny i pełen słońca, co tylko bardziej podkreślało piękno i kolory jesiennego lasu. Do rezerwatu „Wielki Las” wyruszyliśmy bryczką.  Dużo radości sprawił wszystkim spacer po leśnych ścieżkach dydaktycznych w rezerwacie Wielki Las.  Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali otaczającą przyrodę oraz z zainteresowaniem wysłuchali bardzo ciekawej opowieści Pana leśniczego Leszka Iskrzyckiego który nie tylko barwnie, ale i z humorem opowiedział  o drzewach i mieszkańcach lasu. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania zmian, jakie dokonała w przyrodzie jesień. Poznali różnorodność szaty roślinnej, ale przede wszystkim zachwycali się pięknem przyrody.  Na zakończenie pobytu w lesie, odbyło się wspólne śpiewanie piosenek przy ognisku, zabawy i pieczenie kiełbas. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń, chociaż zmęczeni, ale za to w znakomitych humorach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.