Wigilia, Jasełka

W czwartek 21 grudnia w naszej szkole  poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy V oraz VI wraz z nauczycielką języka niemieckiego przygotowali przedstawienie jasełkowe w języku niemieckim. Następnego dnia klasa IV i V, wraz z Panią Dominiką Stec również przedstawili Jasełka. Przepiękne stroje, scenografia, kolędy oraz  aktorzy wprowadzili nas w ten niezwykły nastrój, który nikomu nie jest obcy w tym okresie roku. Tegoroczne Jasełka, oprócz wprowadzenia nas w świąteczny nastrój, w magiczny sposób przeniosły nas w bajkową, zimową scenerię. Mimo deszczu i szarości za oknem przeżyliśmy prawdziwe „Białe Boże Narodzenie”. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami młodych wykonawców. Po części artystycznej Pani Dyrektor  złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło ciepłych, serdecznych słów przy łamaniu się opłatkiem oraz tradycyjnego kolędowania. W młodszych i starszych klasach odbyły się Wigilie, a na szkolnym korytarzu czuć było zapach świątecznych potraw i pierników.