Uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

W przeddzień obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny – odzyskanie przez nią niepodległości po 123 latach niewoli.

Uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem pań: Marii Winiarskiej oraz Dominiki Stec przygotowali montaż słowno-muzyczny ukazujący drogę, jaką przemierzyli Polacy w walce o wolność. Mając na uwadze, że patriotyzm to nie tylko stawanie w obronie kraju podczas zagrożeń, ale również szacunek do polskiej historii i tradycji oraz symboli narodowych, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym uroczyście odśpiewali hymn państwowy, obejrzeli przygotowany montaż słowno- muzyczny, który mówił o najważniejszych wydarzeniach historycznych, jakie miały miejsce w Polsce od czasu zaborów, aż do odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Dzięki takiej „lekcji historii” wszyscy uczestnicy mogli przekonać się czym jest Niepodległość i jakie jest jej znaczenie. Na wielu twarzach dało się zauważyć zadumę i wzruszenie. Integralną częścią przedstawienia była prezentacja multimedialna oraz pieśni patriotyczne, obrazujące najważniejsze wydarzenia i oddające atmosferę  tamtego okresu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.