Uroczysta akademia upamiętniająca zbrodnię katyńską

19 kwietnia, w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia, w której uczczono pamięć żołnierzy zamordowanych w Katyniu wiosną 1940 r. Uczniowie klasy VI oraz VII, pod kierunkiem nauczycielek – pani Marii Winiarskiej oraz pani Dominiki Stec, przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. W atmosferze skupienia i zadumy przeprowadzili prelekcję na temat Zbrodni Katyńskiej, przypominając słuchaczom jej okoliczności, przebieg oraz tragiczne skutki. Prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VI, Kamila Górkę wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy. Spotkanie było dla uczniów lekcją patriotyzmu, poszerzającą wiedzę o okrutnych czasach i tragedii naszego narodu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.