Święta majowe

Miesiąc maj jest ważny dla nas Polaków ze względu na święta narodowe, które obchodzimy: m.in. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Flagi.9 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony tym ważnym wydarzeniom. Uczniowie pod kierunkiem p. Marii Winiarskiej i p. Dominiki Stec przygotowali montaż słowno – muzyczny. Słowami wierszy i pieśni przypomnieli historię uchwalenia Konstytucji, jej wagę dla naszego narodu, zasłużone dla niej postacie. Ważnym elementem było zaprezentowanie przez uczennicę klasy VIII Izabelę Środoń własnych wierszy. Ich tematyka była poświęcona problemom współczesnej młodzieży. Był to piękny wyraz patriotyzmu poprzez pielęgnowanie ojczystego języka. Wiersze wywarły na nas ogromne wrażenie i zmusiły do refleksji nad codziennością. Opisane wydarzenia przyczyniły się do kształtowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.