Świąteczny czas…

Boże Narodzenie to czas na który czekają wszyscy. Wiąże się z nim wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W piątek, 21 grudnia, również w naszej szkole, jak co roku mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę, w którą tym razem wprowadziły nas przedszkolaki. Jednak zanim mogliśmy obejrzeć przedstawienie o narodzeniu Jezusa, na dzieci czekała niespodzianka… do szkoły zawitał niespodziewany gość. Święty Mikołaj w towarzystwie  Śnieżynek odwiedził młodszych i starszych uczniów, obdarował słodkościami, świątecznymi życzeniami i dobrym słowem. Po takiej niespodziance, wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej w oczekiwaniu na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu najmłodszych uczniów. Piękne stroje, scenografia, kolędy oraz mali aktorzy przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy zgromadzeni. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami młodych wykonawców. Po części artystycznej Pani Dyrektor  złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło ciepłych, serdecznych słów przy łamaniu się opłatkiem oraz tradycyjnego kolędowania.