Spotkanie w ramach programu “Dzielnicowy bliżej nas”

Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyło się spotkanie przedszkolaków oraz uczniów klas I –VIII z policjantami. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Panowie policjanci przypomnieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze, oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.