Poznajemy kosmos – przenośne planetarium w naszej szkole

Jeśli nasi uczniowie marzyli o tym, żeby pewnego dnia polecieć w kosmos, to po części to marzenie mogli spełnić. 15 września gościliśmy w naszej szkole przenośne planetarium. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie wzięli udział w pokazach astronomicznych, które stały się okazją do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii. W sali gimnastycznej została rozłożona błękitna kopuła – olbrzymi namiot, w którym odbywały się niezwykłe prezentacje, pozwalające na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Uczniowie podziwiali Układ Słoneczny, gwiazdozbiory oraz niezwykle rzadkie i cenne okazy meteorytów. Opuszczając błękitną kopułę uczniowie nie ukrywali swoich emocji i wrażeń, które dostarczył im ten niecodzienny pokaz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.