Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Umiejętność reagowania w sytuacjach niosących zagrożenie zdrowia i życia, jest z pewnością jedną z najważniejszych umiejętności w życiu. 02 marca przedszkolaki oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadził je p. Mariusz Jodłowski opowiadając o tym jak rozpoznać zagrożenie i jak postępować z osobą nieprzytomną. Pokazał podstawowe zabiegi resuscytacyjne oraz jak udzielić pomocy poszkodowanemu przy złamaniach, omdleniach czy oparzeniach. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Dzieci zapoznały się z numerami alarmowymi i jak postępować podczas rozmowy telefonicznej z dyżurnym ratownikiem. Zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. W części praktycznej dzieci mogły przeprowadzić resuscytację na fantomie. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem tego, czego dowiedzieli się od p. Mariusza. Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, potrafiły wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce. Nabyta wiedza teoretyczna i praktyczna pozwoli im na niesienie pomocy osobom potrzebującym. W szkoleniu wzięli również udział nauczyciele.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.