Pasowanie na Czytelnika

Dnia 16 marca w naszej szkole odbyło się „Pasowanie na Czytelnika” biblioteki szkolnej uczniów kl. I. Zanim zostali pasowani odbył się mini “Egzamin” sprawdzający znajomość bohaterów baśni i  bajek, umiejętność czytania. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z regulaminem, zasadami wypożyczania książek, księgozbiorem. Klasa VII przygotowała przedstawienie teatralne, zagadki bajkowe, krzyżówki i rebusy. Wspólnie czytali ulubione bajki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie i każdy uczeń ogromnym ołówkiem został pasowany na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Pani Bibliotekarka założyła dzieciom karty i wypożyczyła książki. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Nowi czytelnicy już wiedzą, jakim skarbem są książki, jak należy o nie dbać, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.