NAUKOBUS – nauka poprzez eksperymentowanie

2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej lekcji – mieli możliwość poznać prawa nauki poprzez pełne niespodzianek samodzielne eksperymentowanie oraz odkrywanie praw i zasad, które rządzą światem. Dzięki projektowi Centrum Nauki Kopernik – „Naukobus”, na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Zaborowie czekało na nich 20 interaktywnych eksponatów które zupełnie  pochłonęły ich uwagę, gwarantując nie tylko dobrą zabawę, ale przede wszystkim pokazując że nauka nie tylko budzi ciekawość, ale również bawi i zachwyca, udzielając odpowiedzi na nurtujące pytanie: Dlaczego…? Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a dzięki pomocy edukatorów dzieci dodatkowo mogły usłyszeć wyjaśnienia dotyczące eksponatów i zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które z pewnością przeprowadzą w domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.