Dzień “Praw Dziecka” pod patronatem UNICEF

20 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Praw Dziecka pod patronatem organizacji UNICEF. Szkoła Podstawowa Nr 2 włączyła się w jego obchody. Najpierw na lekcjach wychowawczych i wiedzy o społeczeństwie zostali zapoznani z tematyką praw dziecka, wykonali piękne plakaty. Klasa VIII pod opieką  p. M. Winiarskiej zorganizowała apel okolicznościowy, dotyczący praw dziecka na świecie i ich ochrony. Nauczyciele i uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – kolor symboliczny dla UNICEF-u. Cała szkoła również została przystrojona w kolor niebieski.  Udział w akcji był okazją do uświadomienia jak ważne są prawa dziecka i że należy je chronić.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.