Dzień Głośnego Czytania

„Szwedzi mają Astrid Lindgren, Finowie Tove Janssen, a Polacy mają Wandę Chotomską”

17 października miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe spotkanie. O godzinie 9.00 rano, w sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz przybyli rodzice.  Była to okazja do zorganizowania spotkania polegającego na wspólnym, głośnym czytaniu utworów wspaniałej Polskiej pisarki i poetki, Wandy Chotomskiej. Każdy uczeń przeczytał wybrany przez siebie utwór, a jak mogliśmy się przekonać, interpretacje i sposób czytania zachwyciły wielu słuchających. Dzień Głośnego Czytania ma na celu promowanie wartości, jakie wnoszą do naszego życia książki. Nie trzeba o tym przekonywać uczniów naszej szkoły. Świadczy o tym ich zaangażowanie oraz piękne czytanie wybranych przez siebie utworów. Głośne czytanie rozwija wyobraźnię i sprzyja integracji czytających i słuchających. Akcja „Dzień Głośnego Czytania” znalazła uznanie nie tylko wśród nauczycieli i uczniów, ale również rodziców. O jej powodzeniu świadczy liczna obecność i chęć przeczytania wybranych utworów. Z całą pewnością jest ona warta powtórzenia w przyszłym roku szkolnym.

więcej zdjęć …

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.