Dwudniowa wycieczka szkolna do Tarnowskie Góry – Chorzów – Kraków

Długo wszyscy planowaliśmy i czekaliśmy na ten dwudniowy wyjazd do Tarnowskich Gór, Chorzowa i Krakowa. Po cichu liczyliśmy na piękną pogodę i niezapomniane wrażenia. Droga, choć długa minęła bardzo szybko. Pierwszym punktem naszej wycieczki była kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Tu mieliśmy okazję poznać zabytkową Kopalnię Srebra i przejść trasą turystyczną umożliwiającą zwiedzanie podziemi dawnej kopalni. W Sztolni Czarnego Pstrąga – kolejnej atrakcji która na nas czekała, w łodziach i przy świetle lamp przepłynęliśmy podziemny, 600-metrowy odcinek słuchając opowieści  o historii tarnogórskiego górnictwa.  Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w chorzowskim ZOO. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Po dwugodzinnym zwiedzaniu ogrodu zoologicznego wyruszyliśmy do Krakowa aby wspiąć się na Kopiec Kościuszki i podziwiać rozciągający się z jego wierzchołka piękny widok na miasto i okolicę. Wycieczka udała się wspaniale, wiele się nauczyliśmy. Plan został w pełni zrealizowany i choć słońce i wysokie temperatury dawały nam czasami w kość, z wycieczki przywieźliśmy nie tylko pamiątki, ale i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Na pewno ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.