BOHATERON

BOHATERON – włącz historię

Nasza szkoła rozpoczęła rok szkolny 2019/2020 od udziału w ogólnopolskiej kampanii BOHATERON – włącz historię! Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Szkolnym koordynatorem akcji była p. mgr Maria Winiarska, nauczycielka historii. Najpierw przeprowadziła lekcje multimedialne w klasach 0- VIII na temat Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem materiałów organizatora, następnie uczniowie wykonywali kartki dla powstańców. Akcja trwała od 2 do 31 października i okazała się bardzo udana, wszyscy uczniowie z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem wzięli w niej udział, chętnie pracowali, aby upamiętnić bohaterstwo powstańców.