BAKCYL – BANKOWCY DLA EDUKACJI

Uczniowie klasy VII i VIII  wzięli udział w zajęciach w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. To strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy „Bankowcy dla Edukacji”. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega systematyczne oszczędzanie, czym jest „fundusz bezpieczeństwa”, nauczyli się rozróżniać dochody i wydatki w życiu codziennym, sporządzać prosty budżet z uwzględnieniem wydatków stałych i zmiennych oraz takich, z których można zrezygnować, zrozumieli rolę zarządzania pieniędzmi w życiu codziennym oraz znaczenie oszczędzania. Poznali zasady bezpiecznych płatności w Internecie i płatności mobilnych i jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych, m.in. z konta osobistego i karty debetowej. Dowiedzieli się co to jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, nauczyli się, jak rozpoznać oferty potencjalnych oszustów finansowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.