Bądź bezpieczny na drodze do szkoły – spotkanie z policjantem

Jak co roku we wrześniu, gościliśmy w szkole pana policjanta. 20 września wszyscy uczniowie wzięli udział w takim spotkaniu.  Mieli okazje posłuchać i porozmawiać  z panem policjantem o  zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu, o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu ze zwierzętami np. psem oraz uczulił uczniów, aby pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Pan policjant zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi i omówił sposoby unikania ich. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadały na zadawane pytania i wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza z pewnością znajdzie  zastosowanie w praktyce. Wspólne zdjęcie uwieczniło to ważne spotkanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.