Akcja: Zobacz, przeczytaj „NIEWIDZIALNYCH”

Bezdomność jest ogromnym problemem społecznym, zwłaszcza zimą. W Polsce jest ponad 33 000 bezdomnych. Rocznie zamarza około 100 osób. Dlaczego? Pomoc otrzymują zbyt późno lub nie otrzymują jej wcale.

Powstała niezwykła książka, która pozwala zobaczyć ludzi niewidzialnych. Wygląda bardzo nieatrakcyjnie – ma szarą, kartonową okładkę oklejoną taśmą – na półce w księgarni pozostałaby niezauważona. Dlaczego jest wyjątkowa? Książkę „Niewidzialni” można czytać … tylko na mrozie. W ciepłym pomieszczeniu widać tylko puste kartki, a kiedy się ją otworzy na zimnie, pojawia się tekst. Wyobraź sobie, że stoisz na zimnie, odczuwasz zimno i czytasz o spaniu na mrozie. Im dłużej czytasz, tym bardziej Ci zimno. Im bardziej Ci zimno, tym bardziej czujesz, jak to jest być bezdomnym. W książce można znaleźć wspomnienia, wiersze, reportaż, a nawet sztukę teatralną. Ich autorami są bezdomni.

My też chcemy pomóc!

Nasza szkoła zakupiła książkę „Niewidzialni”. Cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Fundacji Kapucyńskiej, która pomaga osobom bezdomnym. W dniu 22 lutego, o godzinie 11.00 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w głośnym czytaniu „Niewidzialnych”. Oczywiście na mrozie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.