Akcja “Góra Grosza”

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Każda drobna moneta może pomóc Twojemu Koledze lub Koleżance.

Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia, przystąpiliśmy do akcji „Góra Grosza”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Podstawowym celem akcji jest uświadomienie uczniom, że nawet monety o najmniejszej wartości – przysłowiowy 1 grosz; zebrane w tak dużej liczbie, mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu bardzo wiele dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji otrzyma pomoc.
Na początku stycznia nastąpił finał akcji, czyli uroczyste sypanie Góry Grosza i podsumowanie zebranej kwoty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.