Akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Jak ważne jest słowo NIEPODLEGŁOŚĆ nasi uczniowie przekonali się podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości. 16 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem : Pani Marii Winiarskiej oraz Pani Dominiki Stec w montażu słowno-muzycznym ukazali drogę, jaką przemierzyli Polacy – od niewoli, poprzez walkę słowem, orężem aż po upragnioną wolność. W klimat wydarzeń historycznych i wspomnień o nich przeniosły nas doniosłe patriotyczne wiersze, piosenki oraz komentarze podkreślające zapał, odwagę i bohaterstwo Polaków walczących o niepodległość ojczyzny. Integralną częścią przedstawienia była prezentacja multimedialna oraz pieśni patriotyczne, obrazujące najważniejsze wydarzenia i oddające atmosferę  tamtego okresu.

więcej zdjęć…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.